Adnan Oktar tek değil… Mafya ve ünlüler de var… 7 kişi gözaltında

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü grupları, kimi haber linklerinin yayından kaldırılması için sulh ceza hakimlikleri ismine geçersiz mahkeme kararları düzenlendiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Ekipler, yaptıkları çalışmalarda ulusal yayın organlarına gönderilen erişim manisi taleplerinin optik aygıtlarla hazırlanan uydurma evraklar olduğunu tespit etti.

ADNAN OKTAR AYRINTISI

Sahte evrak işine bulaşan isimlerden biri de Adnan Oktar ve kabahat örgütü idi.

Ardından teknik ve fiziki takip yapan takımlar, 2022 yılında düzenlenen operasyonla şebeke lideri Uğur Y. ile basın kuruluşlarına avukatlar ismine farklı operatörler üzerinden uydurma elektronik posta gönderen İlknur Ö’yü yakaladı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden Uğur Y. çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanırken İlknur Ö. ise isimli denetim kararları uygulanıp özgür bırakıldı.

ÜNLÜ İSİMLERE VE CÜRÜM ÖRGÜTLERİNE DÜZMECE KARAR SATILDI

Operasyonun akabinde ele geçirilen dijital uydurma gereçleri inceleyen uzman takımlar, Uğur Y’nin uydurma mahkeme kararlarını ortalarında ünlüler ile kabahat örgütü önderinin de olduğu 12 bireye sattığını belirledi.

Bu isimlerin adreslerini tespit eden gruplar, İstanbul, Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da eş vakitli operasyon düzenledi.

Operasyonda yakalanan 7 kuşkulu süreçleri için emniyette götürüldü.

Şüpheliler ortasında daha evvel narkotik unsur ticareti yaptığı teziyle yakalanan A.O.A’nın da olduğu öğrenildi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir