Akşener’i hedef alan sözlere tepki: İYİ Partililer A Haber önünde toplanıyor

İYİ Parti, A Haber yayınına yorumcu olarak katılan siyaset bilimci Onur Erim’in İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i maksat alan kelamlarına reaksiyon gösterdi.

HDP’nin cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme karanının değerlendirildiği yayında sunucu Merve Türkay, “Diyor ki Meral Hanım, ‘Benim elim teröristin eline bugüne kadar değmedi vallahi de billahi de’ dedi. Seçmeni ikna edici bir açıklama mı sizce” sorusunu yöneltti.

Onur Erim ise “Eli değmemesi çok önemli değil öbür bir biçimde değmiştir, bilemem” tabirlerini kullandı.

Twitter hesabından açıklama yapan İYİ Parti Seçim Kampanyasından Sorumlu Genel Lider Başdanışmanı Saltuk Buğra Kavuncu, “Biz milletimizle tarih yazacağız; seni, senin zihniyetindekileri, o yakışıksız sözlerinizi, hakaretlerinizi de tarihe gömeceğiz!” dedi.

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Coşkun Yıldırım, A Haber binası önünde hareket yapacaklarını belirtti.

Yıldırım, Twitter paylaşımında “Tüm İstanbul vilayet teşkilatımızı, Genel Liderimize lisan uzatan Onur Erim denen terbiyesize haddini bildirmek üzere A Haber önünde yapacağımız basın açıklamasına çağırıyoruz. Bu ahlaksızlık, terbiyesizlik yanınıza kalmayacak! Hesap vereceksiniz!” sözlerine yer verdi.

Coşkun Yıldırım’ın açıklamasının akabinde ÂLÂ Partililer, A Haber binası önünde toplandı ve Onur Erim’in kelamlarını protesto etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir