Başak Demirtaş: Dersim tarihi bir mesaj verecek

Emek ve Özgürlük İttifakı, Dersim’de Gazik (Cumhuriyet) Mahallesi’nde Aysel Doğan Bayan seçim ofisinin açılışını Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Ayten Kordu ile Başak Demirtaş’ın iştirakiyle yapıldı.

Miting havasında gerçekleşen açılışta konuşan Demirtaş, Kordu’nun rekor oyla Meclis’e gönderilmesi gerektiğini vurgulayarak “Dersim halkının iki oyundan birinin kimin için olduğunu biliyorum. Lakin öbür oyunu da Ayten arkadaşımıza vereceğinize inanıyorum. Ben inanıyorum ki Ayten arkadaşımızı rekor bir oyla Meclis’e göndereceğiz. Bu çok manalı, çok tarihi bir ileti olacaktır. Dersim halkının adalet ve eşitlik anlayışına da bu yakışır” diye konuştu.

KORDU: BURADAYDIK, BURADAYIZ, BURADA OLACAĞIZ

“Bugün bu topraklarda olmanın benim için çok büyük bir manası var. Yıllardır Dersim’in kayıp kızlarından Dersim’in direniş bayanlarına geçişinde emeğini, alın terini ortaya koyan ve bedel ödeyen tüm yoldaşlara, tüm canlara buradan bin selam olsun” diyen Başak Demirtaş’ın akabinde kelam alan Ayten Kordu ise “Dersim’in direniş dolu tarihi artık ‘jin jiyan azadi’ ile birleşmiştir. İlmek ilmek örülen Jin Jiyan azadi ile buradayız. Bayan arkadaşlarımızla, halkımızla, bileşenlerimizle buradayız. Aslında buradaydık, buradayız, yarın da burada olacağız. Çabamız devam edecek” sözlerini kullandı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter’dan Başak Demirtaş’ın açılışla ilgili bildirisini alıntılayarak “Ardahan, gönlümüz sana yakın. Unutuldun sanma” paylaşımı yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir