Can Ataklı’nın İddiası: ‘Erdoğan Seçimde Aday Olmayıp, Sadece Milletvekili Olabilir’

Türkiye’de siyasetin gündemi seçim. Gazeteci Can Ataklı, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdi resmi adaylığını açıklamayan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimde aday olmayabileceğini ve yalnızca milletvekilliği ile yetinebileceğini sav etti.

Her ne kadar Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli ‘adayımız Erdoğan’dır’ dese de AK Parti’den resmi adaylık açıklaması şimdi gelmedi.

Korkusuz Gazetesi müellifi Can Ataklı, Erdoğan’ın adaylığı ile ilgili farklı bir yazı kaleme aldı.

“Sızan bilgilere nazaran Erdoğan’ın çok güvendiği bireylere yaptırdığı anketlerle piyasada sonuçları açıklanan anketler ortasında çok büyük fark yok. Bütün anketlerin sonucunun ortak noktası şu; Erdoğan kazanamıyor.”

“Peki Erdoğan kazanamayacağını kesin anladığı bir seçime girer mi, iktidarı sandıkta kaybetmiş olarak bırakmak ister mi?”

“Yoksa asla yenilmeyeceği bir formüle mi sarılır?”

“Bunları yazmak için tahminen şimdi erken gelebilir. Buna karşı aylardır söylediğim bir tezi yinelemek istiyorum; Erdoğan son anda Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçip milletvekili olmaya karar verebilir. Ya da sıhhat problemlerini göstererek adaylıktan ve hatta siyasetten çekilebilir.”

“Önümüzdeki 15-20 gün çok garip gelişmelerle geçecektir, bundan emin olun.”

Can Ataklı’nın yazısını okumak için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir