CW Enerji solar sulama sistemleri ile enerji maliyetlerini azaltıyor

ANTALYA (İGFA) – CW Güç, tarım bölümüne yönelik sunduğu tahlillerle de sürdürülebilir geleceğe katkı sağlıyor. Firma, solar sulama sistemlerinde yenilikçi tahliller sunarak çiftçilerin ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Solar sulama sistemleri hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji Yönetim Kurulu Lideri Tarık Sarvan, son yıllarda kullanım alanı gitgide artan güneş paneli uygulamalarının pek çok alanda kullanıldığını söyledi. Solar sulama sistemleri ile tarım bölümüne yönelik sundukları tahlillerle de sürdürülebilir geleceğe katkı sağladıklarını belirten Sarvan, “Tarımsal sulama alanında da güneş panellerimizden yararlanılıyor. Güneş gücüyle çalışan solar sulama sistemlerimiz, klasik sulama prosedürlerine kıyasla hem etraf dostu hem de maliyet açısından daha verimli. Bu sistem güneş gücü kullanarak tarım alanlarının sulanmasını sağlıyor. Solar sulama sistemlerimiz, tarlalar üzerinde yetişen bitkilere suyun en güzel halde dağıtılmasına ve randımanın daha çok alınmasını sağladıkları için epeyce yararlıdır.” dedi.

Solar sulama sistemleri sayesinde, bilhassa elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde her çeşit sulama sistemi için ekonomik, uzun ömürlü ve çevreci tahliller sunduklarını lisana getiren Sarvan, güneş gücüyle çalışan özel pompalar sayesinde çeşitli derinliklerde su temini yapabildiğini kaydetti.

MALİYETLER DÜŞÜYOR

Güneş güçlü sulama sistemlerinin uzun kullanım ömrüne sahip olması sayesinde kullanıcılar için epey avantajlı bir tahlil olduğuna dikkat çeken Sarvan, “Tarımsal sulamada değerli maliyetlerden biri olan elektrik kullanımından doğan maliyetler bu sistem sayesinde düşüyor. Güneş gücünden elektrik üretilerek su pompalarının çalışması sağlanıyor. Ziraî sulama sistemleri, tarım alanlarının su muhtaçlığını gidermeyi sağlayan ve bunu yaparken de ekonomik manada kullanıcılarına büyük tasarruf sağlayan sistemler. CW Güç olarak, tarım kesiminde yenilikçi tahliller sunarak çiftçilerimizin ve tarım işletmelerimizin verimliliğini artırmaları için çalışıyoruz. Güneş gücüyle çalışan sulama sistemlerimiz, çiftçilerin su kaynaklarını daha faal bir biçimde kullanmalarına imkan sağlarken, etraf dostu ve ekonomik bir seçenek sunuyor ve birebir vakitte ziraî üretimi sürdürülebilir bir formda destekliyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN BİRÇOK YERİNDE DEĞERLİ PROJELERE İMZA ATTIK

“Kuraklık ve su kıtlığı, dünya genelinde değerli bir sorun haline geldi” diyen CW Enerji Yönetim Kurulu Lideri Tarık Sarvan, şöyle devam etti: “Solar sulama sistemlerimiz bu probleme karşı değerli bir tahlil sunuyor. Bu alanda da Türkiye’nin birçok yerinde değerli projelere imza attık. Tüm enerjiyi güneşten sağlıyoruz ve elektrik üretiyoruz. Yüksek verimli panellerimiz ve alanında uzman çalışma arkadaşlarımızla ziraî üretime dayanak olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir