Esenyurt’ta Yerli Malı Haftası kutlanan bir ilkokulda 47 öğrenci gıdadan zehirlendi

Esenyurt’ta Yerli Malı Haftası nedeniyle kutlama yapılan bir ilkokulda 47 öğrenci besin zehirlenmesi yaşadı. Öğrenciler Esenyurt’ta devlet ve özel olmak üzere çok sayıda hastaneye sevk edildi.

Olay, akşam saatlerinde Esenyurt Talatpaşa Mahallesi’nde bulunan Erdoğanlar İlkokulu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Yerli Malı Haftası’ndan ötürü okulda yemek yiyen farklı sınıflardaki 47 öğrencide besin zehirlenmesi yaşandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Kimi öğrenciler ambulansla bazıları ise kendi imkanlarıyla etraftaki özel ve devlet hastanelerine gitti. Öğrencilerin sıhhat durumlarının güzel olduğu öğrenildi. Gruplar olayla ilgili inceleme başlattı.

Zehirlenen öğrencilerden birinin velisi Abdulkadir Çelik, “Okuldan arayıp ‘çocuklar hastaneye kaldırıldı’ dediler. Biz de kalkıp hastaneye geldik. Ambulansla çocukları buraya taşımışlar. ‘Gıda zehirlenmesi’ dediler. Bugün Yerli Malı Haftası varmış. Yemek karıştırmışlar bundan ötürü. Sıhhat durumları iyi” dedi. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir