Sivasspor Teknik Direktörü Çalımbay: İkinci yarıya bambaşka şekilde başlayacağız

 Sivasspor Teknik Direktörü İstek Çalımbay,Ligde başarılı olmalıyız ki Avrupa’da daha rahat ve kendimize güvenerek oynayalım. Ben ekibime güveniyorum. İnşallah ikinci yarıya farklı biçimde başlayacağız.” dedi.

Çalımbay, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Birinci olarak Antalya’da 26 Kasım-10 Aralık tarihleri ortasında gerçekleştirdikleri kampı kıymetlendiren Çalımbay, âlâ bir kamp süreci geçirdiğimizi söyledi. Kamp boyunca çok âlâ çalıştıklarını belirten Çalımbay, “Eksiklerimizi hem çalıştık hem de hazırlık maçlarında arkadaşlarımıza gösterdik. Pek âlâ maçlar oynadık. 3 maçı da galibiyetle bitirdik. Oynamayan bütün arkadaşlarımızı bu maçlarda oynattık” değerlendirmesini yaptı.

“Amacımız kupayı tekrar kazanmak”

Ziraat Türkiye Kupası 5’inci tıp maçında karşılaşacakları Esenler Erokspor’un güzel bir grup olduğunu kaydeden Çalımbay, “Onun için de çok dikkat etmemiz gerekiyor. Herkes bu işin şuurunda. Bundan önce hem ligi hem de Avrupa’yı nasıl bir ortada götürdüysek, bu sefer de Türkiye Kupası’nı ve ligi götürmeye çalışacağız elimizden geldiği kadar. Tek emelimiz kupayı geçtiğimiz dönem nasıl kazandıysak bu dönemde tekrar kazanmak” tabirini kullandı. 

Çalımbay şunları kaydetti:

“Nasıl bir durumda olduğumuzu biliyoruz. Geçtiğimiz dönem da buna misal bir durumdaydık. Sonra çok büyük bir çıkış yaparak, ligi uygun bir yerde bitirdik. Bu sene de hem ligi hem de Avrupa’yı bir ortada götüreceğiz. Mart ayına kadar maçımız yok Avrupa’da. Mart ayında oynayacağımız maçlar bizim için final niteliğinde olacak. Yalnızca Avrupa’yı düşünmemiz için bizim ligde çok uygun gitmemiz gerekiyor. Oynayacağımız maçların içerde deplasmanda olması hiç kıymetli değil. Bunların hepsinden puan ya da puanlar almamız gerekiyor. Arkadaşlarımızda daima biçimde çalışıyoruz fakat aynı zamanda ligi hatırlatıyoruz. Ligin birinci yarısında çok fazla kazanacağımız maçlar vardı. Kimi maçları istediğimiz formda bitiremedik. Kim ne derse desin. Hem ligi hem de Avrupa’yı bir ortada götürmek kolay olmadı, düşünceler yaşadık iki tarafı oynarken. Ligde başarılı olmalıyız ki Avrupa’da daha rahat ve kendimize güvenerek oynayalım. Zira çok sıkıntı ekiplere karşı oynayacağız. Ben ekibime güveniyorum. İnşallah ikinci yarıya farklı biçimde başlayacağız.”

“Kupada sürpriz sonuçlar oldu. Kimin kazanacağı aşikâr değildi evvelce. Fransa hiçbir şeyini bozmadan bir evvelki Dünya Kupası’nda nasıl oynadıysa tıpkı biçimde çaba ederek çok yeterli bir yere geldi. Arjantin de çok üst seviye bir grup. İki grupta hak ederek geldi fakat herkes Fas ekibini bekliyordu. Düzgün oynayan ve uygun oyunculara sahip bir kadro. Şayet Fransa’yı geçebilselerdi muhakkak şampiyon olurdu.” 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir